Oyun Kuralları

SPOR TOTO oyununun ikramiye dereceleri dört gruba ayrılır:

*15 bilenler

*14 bilenler

*13 bilenler

*12 bilenler

DEVİR

15, 14, 13 ve 12 derecelerden herhangi birinin bilinmemesi durumunda ilgili dereceye ait ikramiye miktarı takip eden haftanın (haftasonu oyunu ise haftasonu oyununa, haftaiçi ise haftaiçi oyununa) aynı derecesine devredilir. Devir ilgili derecede doğru tahmin yapılıncaya kadar devam eder.

Bir kolonda yalnız bilinen en yüksek dereceye ikramiye ödenir. Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yıl içinde ibraz edilmeyen biletlere ait ikramiyeler ödenmez.

MAÇ İPTALİ

15 maçtan oynanması gereken tarihlerde yapılamayan veya yarıda kalan maçların sonuçları; Teşkilat bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından her iki takım için ayrı ayrı geriye dönük son beş haftadaki resmi lig maçı sonuçlarına göre, birinci takımın aldığı her galibiyet için 1 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 2 numaralı top, ikinci takımın aldığı her galibiyet için 2 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 1 numaralı top (toplam 10 adet top) içinden noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenir.

UYARILAR

*Bir kuponda en fazla 2.500 kolon oluşturulabilir.

*Oyuna 18 yaşından büyükler katılabilir. 18 yaşını doldurmamış olanların biletlerine ikramiye ödenmez.

*Tahminler siyah kalemle işaretlenir.

*Tahminler yapıldıktan sonra kupon yetkili bayilere teslim edilir ve karşılığında bilet çıktısı alınır.

*İkramiye talep edebilmek için biletin tam olarak ibrazı şarttır. Tahmin yapılan kuponlar ikramiye hakkı vermez.