ŞAMPİYONLUK KUPASI UĞURLANDI


Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonu şampiyonu Galatasaray'ın kazandığı kupa, İstanbul'a uğurlandı. 

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda 1 hafta boyunca sergilenen kupa, Teşkilat Başkanımız Bünyamin Bozgeyik ve kurum personelinin katıldığı törenle İstanbul'a gönderildi. 

Başkan Bozgeyik, basın mensuplarına yaptığı açıklamada sezonun sonuna gelindiğini belirterek, "Dün akşamki maçın sonucuna göre Galatasaray şampiyonluğunu ilan etti. Galatasaray takımımızı, futbolcularını, teknik heyetini ve bütün camiayı can-ı gönülden tebrik ediyoruz. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'nde de başarılar diliyoruz." diye konuştu. Lige renk katan diğer takımları da tebrik ettiğini vurgulayan Bozgeyik, gelecek yıl da centilmenliğin ön planda olduğu bir sezon olmasını dilediğini belirtti.

Kupanın ne zaman Galatasaray'a verileceği yönündeki soruya Bozgeyik, "Sezonun resmi olarak bitmesine 1 hafta daha var. Galatasaray-Sivasspor maçından sonra kupasını teslim edeceğiz. Kulübün talebi kendi stadında bir şampiyonluk kutlaması yapmak. Onun günü belli olduğunda açıklanacak." yanıtını verdi. 

Şampiyonluk kupasını yaklaşık 18 bin sporseverin ziyaret etti. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bozgeyik ve teşkilat personeli, kupayı İstanbul'a götürecek ekibi Ankara'dan uğurladı.